Przedszkolna torebka.

 U Mai w przedszkolu jest niepisana zasada, że dzieci mogą przynosić zabawki, ale tylko te miękkie (pluszaki).

Nie trudno się domyślić jak szybko dzieci podłapały temat i gdyby tylko dały radę udźwignąć – nosiłyby ze sobą absolutnie wszystkie, które posiadają w pokoju. Moja córa również nie odbiega daleko od takiego toku myślenia… Ku jej niezadowoleniu, do przedszkola chodzi się tylko 5 dni, a to zdecydowanie za mało żeby pokazać koleżankom wszystkie pluszaki z pokoju. Szczególnie gdy ma się w danym tygodniu tego Jedynego – ukochanego, który obowiązkowo musi być codziennie.

 


torebeczkaM1


 Któregoś dnia, zaświtał mi w głowie pomysł by zrobić Mai przedszkolną torebkę. Na początku miała to być sama torebeczka, w której będzie mogła sobie chować swojego pluszaka. Jednak w trakcie szycia pomysł ewoluował 😉 Bywają takie dni, gdy trzeba zabrać ze sobą jeszcze  zeszycik z zadaniami, soczek, czy chusteczki. Wówczas mało miejsca wewnątrz na przytulankę. A gdyby tak można było zabrać ze sobą taką zabawkę, a w torebce mieć jeszcze miejsce na resztę potrzebnych rzeczy? Doszyć dodatkową kieszonkę na pluszaka? Czy może doczepiać go jakoś do torebki? Pomysł z doczepianiem Mai bardziej przypadł do gustu 🙂 W ogóle sporo mi podpowiadała w trakcie szycia. A to materiały dobierała, a to zamiast pluszaka zażyczyła sobie lalkę. A lalka ma  mieć czarne włosy, no i koniecznie kokardkę na nich.

I powstała przedszkolna torebka Mai.

     

torebeczkaM2

torebeczkaM3

 Jak przystało na prototyp, już rośnie mi lista rzeczy do poprawienia. Ale póki co Maja zadowolona z nowego nabytku. Zaczęła nawet myśleć nad nowymi kreacjami dla dopinanej lali. Co rusz słyszę: -mamusiu, a możemy uszyć sweterek? -a może przydałby się kapelusz?  -moja lala KONIECZNIE musi mieć kurteczkę!

 Z okazji ukończenia projektu, zrobiłyśmy nawet sesję zdjęciową. Choć moja modelka miała zupełnie inny pomysł na nią, to bawiłyśmy się przednio.


torebeczkaM4

torebeczkaM5
torebeczkaM6
torebeczkaM7
torebeczkaM8

A tu już sama torebeczka.


troebeczkaM10
torebeczkaM11

 Z doczepianą lalką, którą można będzie za jakiś czas wymieniać na inną zabawkę z przyszytym rzepkiem 🙂 Wewnątrz torebki jest jeszcze dodatkowa kieszonka. Pasek ma stałą długość, ale przy następnej na pewno zrobię regulowany. W między czasie przyszedł mi do głowy pomysł jak zrobić taką torebkę w wersji chłopięcej.

No to chyba czas zasiąść do maszyny i uszyć kilka ubranek 😉 Lubię nasze wspólne pomysły na uszytki. Ciekawe co jeszcze mi Maja wymyśli.

 

A u Was mamusie jak to wygląda? Dzieci podsuwają pomysły, czy może same wymyślacie co im uszyć i potem obdarowujecie?Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *