Czytnik w kubraczku.

Etui

Hello 🙂

Czy u Was też tak cieplutko? Słonko przyświeca z każdej strony, a dzieciaki już tylko o wakacjach mówią.  Moje całe nieszczęśliwe, że wciąż jeszcze trzeba chodzić do instytucji państwowych, zamiast przesiadywać w ogrodzie całymi dniami. Ja niestety źle znoszę temperatury powyżej 20st., ale popołudniami fajnie jest poszaleć z tymi moimi łobuziakami na powietrzu. Albo posiedzieć na ławeczce i poczytać książkę, kiedy dzieci bawią się razem 🙂

No i z tego względu postanowiłam ciut zadbać o mój czytnik e-booków, choć tak średnio się lubimy (zdecydowanie bardziej wolę czytać papierowe wersje). I pomyślałam, że podzielę się z Wami tutorialem na wykonanie kubraczka na owy czytnik – najlepiej jak umiem 😉

etui1

Jak widać, mój biedak nie wytrzymał presji przymiarek, oraz pozowania do zdjęć i się …rozładował.

 

OK, to po kolei. Co użyłam na mój Kindle PW3?

 

 • materiał 20×30 cm x2 na zewnątrz i do wewnątrz okładki
 • materiału 20×14 cm x3 na kieszonkę i plecy z gumkami (zobaczycie poniżej 😉 )
 • materiału 5×19 cm x1 na zapięcie
 • sztywnik z klejem 19×29 cm x 2(może być 20×30 cm, ja wolę ciut mniej niż materiał do którego ma być przyklejony)
 • sztywnik 19×13 cm x 1
 • owatę 20×30 cm x1 (miałam akurat 80g – czyli nie za gruba, ale grubsza byłaby dużo fajniejsza)
 • płaską gumkę elastyczną
 • rzep
 • maszyna do szycia, igły, nici, szpilki, znikający pisak do zaznaczania na materiale (bądź kreda krawiecka), nożyczki, nożyk kołowy (nie obowiązkowo)

etui2

2 prostokąty 20×30


etui3

3 prostokąty 20×14 cm

etui4

Cały kubraczek wykonałam z resztek jakie mam zawsze odłożone w pudełku po innych projektach.


etui5

Do obu prostokątów 20×30 cm trzeba przyprasować sztywnik.


 etui6etui7

 Żeby zrobić kieszonkę wewnątrz, przykładamy do siebie dwa mniejsze prostokąty (20×14) zaznaczamy od góry 5 cm, tnąc po przekątnej od dolnego prawego rogu do zaznaczenia.


etui8

Następnie oba kawałki materiału przykładamy do siebie prawą stroną i zszywamy wzdłuż lini przecięcia.


etui9

Czas na przygotowanie mocowania  samego czytnika, czyli gumki 😉


etui10

 Do trzeciego prostokąta 20×14 cm, przyprasowujemy sztywnik, po czym przymierzamy kawałki gumki tak, by objęła czytnik.


etui11

 Lewą krawędź prostokąta 20×14 cm przykładamy 2 cm od środka (czerwone strzałki) wewnętrznego materiału (prostokąt 20×30 cm) i zszywamy. Oczywiście prawymi stronami materiału do siebie.


etui12

Po przeszyciu…

etui13

 Pasek do zapięcia (5×19 cm) składamy na pół. Do dolnej połowy przyszpilamy jedną część rzepu, rozkładamy pasek i przyszywamy rzep zygzakiem (mam nadzieję, że zrozumiałe 😉 ). Jak już rzep się trzyma, składamy znów pasek na pół, tym razem prawą stroną materiału do siebie i przeszywamy po bokach (jak zaznaczone na zdjęciu). Wywijamy.


etui14

 Następnie trzeba „znaleźć” miejsce na drugą część rzepu na okładce kubraczka. Oczywiście przyszyć. Nie koniecznie musicie przyszywać rzep tak jak ja – prawdopodobnie w poziomie jest bardziej poprawnie, ale cóż … przekorna dusza nie zawsze robi wszystko jak trzeba 😉


etui15


etui16

 Czas skompletować wszystkie części. Ja zazwyczaj tego typu „kanapkę” pod igłą maszyny układam w takiej kolejności: owata,  materiał wewnętrzny (ten z kieszonką i gumkami) prawą stroną w górę, na to materiał zewnętrzny prawą stroną w dół. Wszystkie części należy zszyć razem, zostawiając kilku centymetrową dziurę by dało się wywinąć kubraczek.


etui17

Po wywinięciu trzeba zaszyć dziurę – najlepiej szwem krytym.

etui18

I gotowy kubraczek … z rozładowanym czytnikiem, ups 🙂

etui19


 Mam nadzieję, że udało mi się to wszystko jasno i przejrzyście opisać. W razie potrzeby piszcie, będę rozwiewać wszelkie wątpliwości.

 

A jeśli nie chce Ci się bawić w szycie, nieśmiało zapraszam do mojego świeżutkiego butiku na DaWanda , który odważyłam się wreszcie założyć 🙂

Już wkrótce zmiany i na samym blogu. Trzymajcie kciuki, żebym niczego nie schrzaniła.
6 thoughts on “Czytnik w kubraczku.

 1. Fajny tutorialik.
  U nas za to dziś padało calutki dzień. Ale teraz jest całkiem przyjemnie. Też nie mogę się doczekać wolności 😉

 2. Dziękuję Madziu. Mam nadzieję, że dziś chmury już sobie poszły i masz dobrą pogodę do biegania 😉 A do wolności jeszcze tylko ciut nam zostało 😀 Uściski przesyłam.

 3. Śliczny kubraczek. 🙂 Mój Kindle ostatnio jakiś roznegliżowany chodzi, bo mu się poprzednie wdzianko powycierało i porozwalało. ^^”

  1. To koniecznie musisz go ubrać 😉 Mnie osobiście o wiele przyjemniej się korzysta z takiego ubranego i już nie popada tak bardzo w niełaskę jak dawniej 😀

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *